Suprasti akimirksniu
  • Dirbtinis intelektas ir kitos technologijos, naudojamos kuriant turinį, nesusijusį su tikru ir gyvu žmogumi.
  • Naujos technologijos sujaukia mūsų galvas: atsidaro daugybė dirbtinio intelekto sukurtų "Met Gala" įvaizdžių
  • Mados ikonos naudojamos trolinti žmones internete ir kelti chaosą socialinėje žiniasklaidoje
Šaltiniai
įžymybės
Daugelis įžymybių šį renginį planavo ištisus mėnesius. 77 koliažas

Dirbtinis intelektas ir kitos technologijos, naudojamos kuriant turinį, nesusijusį su tikru ir gyvu žmogumi.

Dirbtinis intelektas keičia mūsų gyvenimą. Kai kurios priemonės, pavyzdžiui, ChatGPT, palengvina kai kuriuos darbus. Kitiems technologijos padeda atlikti kasdienes užduotis. Šie nauji technologiniai pasiekimai gali būti naudojami daugelyje pramonės šakų, pavyzdžiui, medicinoje, sveikatos priežiūroje ir net madoje, arba įprastesnėse ir akivaizdesnėse - technologijų ir mokslo.

Tačiau šiomis technologijomis remiasi ir ne tokių gerų ketinimų turintys žmonės. Šiais naujais metodais ir teorijomis gali pasinaudoti sukčiai, apgavikai ar net nusikaltėliai, kurių tikslas - finansinė nauda. Štai kodėl saugumas, autentiškumo nustatymas ir kibernetinis saugumas, saugumas internete ir gynyba tampa vis svarbesni.

Šiais laikais skandalai dėl nuogų nuotraukų, sukurtų naudojant dirbtinį intelektą, ir vaizdo įrašai, kuriuose kai kurie žinomi veidai daro neįsivaizduojamus dalykus, kelia chaosą. Visi šie kūriniai sukurti naudojant perspektyvią dirbtinio intelekto technologiją, kai piktavaliai veikėjai klesti norėdami sukelti chaosą arba pabloginti kieno nors reputaciją.

Šie netikri kūriniai taip pat pasirodo kaip nauji atlikėjų leidiniai, kurie su jais neturi nieko bendra. Maždaug prieš metus labai išpopuliarėjo daina, sukurta naudojant dirbtinį intelektą (DI), kuri skambėjo kaip Drake'o ir The Weeknd. Vos per dvi dienas ji sulaukė 20 mln. peržiūrų. Tačiau "Universal Music" ją pašalino, nes ji pažeidė autorių teisių taisykles.

Šią savaitę situacija pasikeitė, kai teisininkai, atstovaujantys mirusio reperio Tupako Šakuro turtui, pagrasino paduoti Draką į teismą. Juos papiktino Drake'o daina "TaylorMade", kurioje jis, pasitelkęs dirbtinį intelektą, imitavo Tupako balsą dainoje, kritikuojančioje kitą reperį Kendricką Lamarą. Drake'as pašalino šią dainą iš savo socialinės žiniasklaidos, tačiau ją vis dar galima rasti internete.

Tuo tarpu Australijos ir Jungtinės Karalystės vyriausybės planuoja uždrausti kurti netikrą suaugusiesiems skirtą turinį naudojant "deepfake" technologiją be rodomų žmonių leidimo. Gruodžio mėn. pranešime AI Eye buvo minima, kad tokios programėlės kaip Reface, DeepNude ir Nudeify labai palengvina gilių klastočių kūrimą kiekvienam, turinčiam išmanųjį telefoną. Remiantis "Graphika" atlikto tyrimo duomenimis, interneto svetainės, kuriose žmonės gali kurti netikrus nuogus atvaizdus, sulaukia dešimčių milijonų apsilankymų per mėnesį.

Daugelis įžymybių šį renginį planavo ištisus mėnesius. 77 koliažas
Daugelis įžymybių šį renginį planavo ištisus mėnesius. 77 koliažas

Naujos technologijos sujaukia mūsų galvas: atsidaro daugybė dirbtinio intelekto sukurtų "Met Gala" įvaizdžių

"Met Gala" - tai renginys, kurio žmonės laukia nuo naujųjų metų pradžios. Kartais per šiuos penkis mėnesius taip pat reikia pasiūti drabužius ir sukneles. Renginys sukelia turinio bangą įvairiose žiniasklaidos priemonėse ir kanaluose. Socialiniuose tinkluose pasipila garsenybių nuotraukos, žmonės aptarinėja, kas ką dėvėjo ir kokie dizaineriai sukūrė geriausias sukneles.

Taip mes, paprasti žmonės, galime patirti šį įvykį, nes iškilmės yra išskirtinis, kvietimais paremtas reginys. Pirmasis gegužės pirmadienis - puiki diena mados mėgėjams ir mados gerbėjams. Garsenybės praneša apie savo nėštumus, atskleidžia meilužius ir oficialiai "pradeda" santykius ant šių laiptų žengdamos kilimu.

Nuotraukas, kuriomis dabar užpildoma socialinė žiniasklaida ir kiti kanalai, reikėtų vertinti atsargiai. Daugelis gyrė garsenybes už jų išvaizdą, ekstravagantišką makiažą ir mados pasirinkimus šiam "Met Gala 2024" renginiui. Tačiau jie turėjo nustebti, kai tos nuotraukos buvo pripažintos sukurtomis dirbtinio intelekto.

Met Gala renginys garsėja drąsia mada, kai didžiausios įžymybės demonstruoja ekstravagantiškiausius drabužius. Tai ne tik dar vienas apdovanojimų šou - tai avangardinio stiliaus žaidimų aikštelė. Jei mėgstate įžymybių madą, tai šventė akims. Tiems, kurie mano, kad visa tai šiek tiek kvaila, galbūt rasite humoro jausmą aprangoje, kuri toli gražu nėra patogi ar madinga ir gali būti priskirta prie ne pagal temą.

DI sukurtos nuotraukos pasirodė internete.
DI sukurtos nuotraukos pasirodė internete.
Tačiau šių metų renginys virto mįsle, ir ne tik dėl suknelių, kurias kažkas vilkėjo. Socialinės žiniasklaidos platformoje X paskelbtame įraše buvo matyti Katy Perry, vilkinti didelę suknelę su 3D gėlių dekoracijomis, o jos šleifas susiliejo su samanas primenančiu audiniu, besidriekiančiu per "Met Gala" kilimą. Tai patraukė žiūrovų akis, tačiau kažkas buvo ne taip.

Renginio tema buvo baltos ir žalios spalvos kilimas, tačiau šioje nuotraukoje jis buvo smėlio ir raudonos spalvos - aiškus ženklas, kad nuotrauka buvo skaitmeniniu būdu pakeista. Žmonės atkreipė dėmesį į šias detales, teigdami, kad šių metų kilimas buvo smėlio ir arbatžolių spalvos, o šis smėlio ir raudonos spalvos kilimas greičiausiai yra 2018 m. Nepaisant to, vaizdas greitai surinko daugiau nei 10 mln. peržiūrų ir šimtus tūkstančių "patinka" paspaudimų.

Buvo išplatinti keletas
Buvo išplatinti keletas "Met Gala 2024" įvaizdžių, sukurtų DI.

Netrukus pasirodė dar vienas įrašas, kuriame Perry vilkėjo bronzinį korsetą ir gėlėtą sijoną, tačiau ir vėl buvo akivaizdus montažas. Apie Perry dalyvavimą nepranešė nė viena mados agentūra, o ji pati savo dalyvavimo nepatvirtino, tik prisidėjo prie paslapties, pamėgusi šiuos įrašus. Žmones suglumino klausimas: "Ar ji pasirodė, ar ne?", nes nebuvo jokio patvirtinimo, kad dainininkė šiemet apskritai pasirodys.

Mados ikonos naudojamos trolinti žmones internete ir kelti chaosą socialinėje žiniasklaidoje

Panašiai apgaulinga buvo ir nuotrauka, kurioje Rihanna buvo pavaizduota su sodo temą atitinkančia suknele, atitinkančia iškilmių temą, tačiau iš tikrųjų dėl ligos ji renginyje nedalyvavo. Nepaisant populiarumo, šis atvaizdas buvo tik dar viena klastotė. Jame trūko autentiškumo, kurį tokios žvaigždės kaip Cynthia Erivo ir Lana Del Rey suteikia savo unikalia ir tikroviška išvaizda.

Met Gala renginys garsėja savo kūrybiškumu ir stiliumi. Šis renginys dažnai net nustato tendencijas ir nagrinėja įvairias mados, stiliaus ir stovyklos ribas. Tačiau, nors vizualiai įdomūs, šie netikri įvaizdžiai neatspindi tikrosios renginio dvasios. Jie primena, kad turėtume suabejoti tuo, ką matome internete, ypač kai tai atrodo pernelyg tobula.

Rihanna šiais metais neatvyko.
Rihanna šiais metais neatvyko.

Selena Gomez, dainininkė, kuri pastaruoju metu išgarsėjo ir išpopuliarėjo dėl savo naujų santykių su prodiuseriu ir dainų autoriumi Benny Blanco, taip ir nepatvirtino savo dalyvavimo 2024 m. "Met Gala" renginyje. Jos pasirodymas tokiuose renginiuose nėra labai dažnas, tačiau sulaukia dėmesio. Internete netrukus pasirodė dirbtinio intelekto sukurtos jos nuotraukos ant kilimo. Ji vilkėjo mėlynos, žalios ir violetinės spalvos suknelę. Netrukus apie šias nuotraukas taip pat buvo pranešta kaip apie klastotes.

AI sukūrė ir Selenos Gomez įvaizdį.
AI sukūrė ir Selenos Gomez įvaizdį.

Kalbant apie tikrus renginius ir pasirodymus, šių metų vedėja Zendaya buvo viena laukiamiausių svečių ant šių garsiųjų laiptų. Aktorė, jau tapusi geriausiai apsirengusia favorite, pirmą kartą pasirodė vilkėdama stulbinamą mėlynai žalią aprangą ir atrodė tarsi stilinga pasakų piktadarė. Vėliau pasirodė nuotrauka, kurioje ji vilki juodą odinę suknelę su gėlėtu galvos apdangalu.

Atsižvelgiant į pastarojo meto apgavystes, buvo galima tikėtis, kad tai dar viena klastotė. Stebina tai, kad ji buvo tikra. Penkerius metus praleidusi iškilmingą ceremoniją, Zendaya išties didingai sugrįžo tą patį vakarą vilkėdama du skirtingus drabužius. Žmonės vis dar buvo iki sielos gelmių sukrėsti tų suklastotų nuotraukų, todėl tik vaizdo įrašai ir ritinėliai socialiniuose tinkluose buvo patvirtinti kaip tikri kadrai iš renginio.

Aktorė ir dainininkė šiemet buvo viena iš kelių renginio vedėjų. Socialinės žiniasklaidos nuotrauka
Aktorė ir dainininkė šiemet buvo viena iš kelių renginio vedėjų. Socialinės žiniasklaidos nuotrauka

Su kiekviena nauja įžymybių nuotrauka žiūrovai atidžiai analizuoja fono detales: kilimų raštus, laiptų turėklų dekoracijas ir net paparacių išvaizdą. Paprastai "Met Gala" renginys būna įdomi proga aptarti ekstravagantišką garsenybių madą. Tačiau šiuolaikiniame pasaulyje, kupiname pažangių dirbtinio intelekto technologijų, šie renginiai taip pat primena mums, kad turime būti atsargūs ir nelaikyti kiekvieno atvaizdo nominalia vertybe, taip sustiprindami pamoką, kad ne viskas, ką matome internete, yra tikra.