Suprasti akimirksniu
  • Raudonojo Kryžiaus vadovė paragino apsaugoti Palestinos teritorijoje esančius civilius
  • Izraelis įvykdė maždaug 10 000 antskrydžių
Šaltiniai
Civilių aukos Gazoje
Civilių aukos Gazoje. ELTA nuotrauka

Raudonojo Kryžiaus vadovė paragino apsaugoti Palestinos teritorijoje esančius civilius

Pirmadienį į karo draskomą Gazą atvykusi Raudonojo Kryžiaus vadovė paragino apsaugoti Palestinos teritorijoje esančius civilius, kurių kančios, jos teigimu, yra „nepakeliamos“.

Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus komitetas pranešė, kad TRKK pirmininkės Mirjanos Spoljaric kelionė šiame regione vyks keliais etapais ir kad „per ateinančias savaites planuojama apsilankyti Izraelyje“.

„Atvykau į Gazą, kur žmonių kančios yra nepakeliamos“, – socialiniame tinkle X (buvęs tviteris) rašė M. Spoljaric.

„Nepriimtina, kad civiliams Gazoje nėra saugių zonų, o karinės apsiausties sąlygomis šiuo metu nėra galimybių užtikrinti ir tinkamą humanitarinę pagalbą“, – TRKK pranešime pridūrė ji.

M. Spoljaric, kurios organizacija sulaukė abiejų konflikto šalių kritikos, nes nesuteikė tinkamos pagalbos „Hamas“ įkaitais laikomiems izraeliečiams ir Izraelio kalėjimuose laikomiems palestiniečiams, primygtinai teigė, kad „su visais laisvės netekusiais asmenimis turi būti elgiamasi humaniškai“.

„Įkaitai turi būti paleisti, o TRKK turi būti leista saugiai juos aplankyti“, – pasakė ji.

Izraelis įvykdė maždaug 10 000 antskrydžių

Jos vizitas vyksta tuo metu, kai po savaitę trukusių Katarui, Jungtinėms Valstijoms ir Egiptui tarpininkaujant sudarytų paliaubų, kurių metu Izraelis ir „Hamas“ apsikeitė dešimtimis įkaitų ir kalinių, penktadienį vėl prasidėjo plataus masto kariniai veiksmai.

Atsakydamas į spalio 7 d. „Hamas“ įvykdytus išpuolius, bet kuriuos, Izraelio valdžios teigimu, žuvo maždaug 1 200 žmonių, pagrinde civilių, ir dar 240 asmenų buvo paimta įkaitais, Izraelis prisiekė sunaikinti šią islamistų smogikų grupuotę.

Izraelio kariuomenė sekmadienį pranešė nuo karo pradžios įvykdžiusi maždaug 10 000 antskrydžių.

„Hamas“ kontroliuojamos sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, Gazoje žuvo daugiau nei 15 500 žmonių, maždaug 70 proc. jų – moterys ir vaikai. Dėl tokio aukų skaičiaus visame pasaulyje kilo susirūpinimas ir masinių demonstracijų banga.

„Praėjusią savaitę sulaukėme šiokio-tokio humanitarinio atokvėpio, nušvito žmogiškumo spindulys ir visame pasaulyje vėl atsirado vilties, kad galima būtų rasti kelia sumažinti kančias“, – pranešime teigė M. Spoljaric.

„Būdamas neutralus veikėjas, TRKK yra pasirengti padėti siekti tolesnių humanitarinių susitarimų, padėsiančių palengvinti kančias ir sielvartą.“

Jos teigimu, jos vizito tikslas yra „stiprinti pastangas palengvinti beviltišką humanitarinę padėtį“.

„Pareikšiu gilų susirūpinimą dėl civilių padėties ir pabrėšiu, kad TRKK yra pilnai pasiryžęs dėti visas pastangas jų kančioms palengvinti“, – pridūrė ji.

TRKK pranešė, kad vizito Gazoje metu M. Spoljaric taip pat susitiks su vietoje esančią organizacijos komandą ir „lankysis Europos ligoninėje, kur TRKK gydytojų komandos kartu su vietos sveikatos priežiūros specialistais atlieka gyvybes gelbstinčias operacijas“.

„Mes primygtinai prašome visų šalių saugoti civilių gyvybes ir jas gerbti pagal tarptautinę humanitarinę teisę, ir šiandien tą prašymą pakartoju“, – pasakė M. Spoljaric, pridurdama, kad „į Gazą turi būti leidžiama be kliūčių ir reguliariai įvežti humanitarinę pagalbą“.