Bankrotas
Įmonės direktorius kaltinamas nusikalstamu bankrotu. Cartist/Unsplash nuotrauka

Energetikos įmonės direktorius bus teisiamas dėl nusikalstamo bankroto bei apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo. Apie tai pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT). Įtariama, kad asmuo padarė daugiau nei 13 mln. eurų žalą kreditoriams.

Kaip nurodo FNTT, ikiteisminio tyrimo metu surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių įtarti, kad įmonės direktorius nuo 2019 metų galėjo sistemingai ir tyčia apgaulingai tvarkyti įmonės finansinę apskaitą, siekdamas nuslėpti įmonės problemas – nemokumą. 

Įtariama, kad direktorius klastojo įvairius tarpusavio su kitomis įmonėmis užskaitymo aktus, susitarimus, sutartis, sąskaitas apie neva įvykusias ūkines operacijas, bandydamas nuslėpti realią įmonės situaciją ir sukurti įspūdį, kad įmonės veikla yra sėkminga.

Galimai suklastotus dokumentus įmonės vadovas teikė finansinę apskaitą tvarkiusiam asmeniui, taip netikri dokumentai būdavo įtraukiami į įmonės apskaitą ir deklaruojami privalomuose registruose. 

Surinktais duomenimis, direktorius, žinodamas, kad bendrovės įsipareigojimai jau 2019 m. viršijo bendrovės turtą, o nuo 2020 m. įmonė tapo nemoki, toliau galimai sąmoningai blogai valdė įmonę – sudarinėjo ekonomiškai nenaudingus, nuostolingus sandorius bei priiminėjo įmonei žalą darančius sprendimus, pardavinėjo įmonės turtą tretiesiems asmenims už daug mažesnę kainą nei savikaina ir pan. Taip buvo pažeistos bendrovės kreditorių teisės ir teisėti interesai.

Teisėsaugos duomenimis, įmonės direktorius, galimai sąmoningai blogai valdydamas įmonę, galėjo nulemti jos bankrotą ir padaryti didelę žalą kreditoriams, kuri siekia daugiau nei 13 mln. eurų. Tarp kreditorių – fiziniai ir juridiniai asmenys, advokatų kontoros bei valstybės institucijos, tokios kaip Valstybinė mokesčių inspekcija, „Sodra“ ir kt.

Ikiteisminio tyrimo metu kaltinamasis savo kaltės nepripažino. Jam skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, taip pat paskirtas laikinas nuosavybės teisių apribojimas jo banko sąskaitoms.

Ikiteisminį tyrimą organizavęs Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir bylą perdavė teismui.

Už apgaulingą finansinės apskaitos tvarkymą teismas gali skirti griežčiausią bausmę – laisvės atėmimą iki ketverių metų. Už nusikalstamą bankrotą, kai asmuo sąmoningai blogai valdydamas įmonę nulėmė jos bankrotą ir dėl to padarė didelę turtinę žalą vienam ar daugiau kreditorių, griežčiausia galima bausmė – laisvės atėmimas iki trejų metų.

Elta pranešimas.